Wpisy z 2015r.

Firma, to ludzie!

Firma, to ludzie!

PRACA

WYWIAD Z KAROLINĄ LATUS OPUBLIKOWANY W KSIĄŻCE ,,SUKCES JEST KOBIETĄ. POLKA POTRAFI!" 

„Należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Co tak naprawdę w życiu mnie kręci? A potem zacząć to robić. Budując swoją karierę zawodową na tym, co kochamy, zawsze osiągniemy sukces.” – ta dewiza Karoliny Latus sprawia, że jest nie tylko dobrą szefową, uwielbianą przez swój zespół, ale też kobietą świadomą wyzwań i szans, jakie daje prowadzenie własnej firmy, a przy tym wszystkim nie zapomina o chwilach tylko dla siebie – z książką czy podczas spontanicznej podróży.

Jak przejść przez proces rekrutacji z sukcesem?

Jak przejść przez proces rekrutacji z sukcesem?

PRACA

Już przed uruchomieniem właściwych działań rekrutacyjnych pracodawca wie, kogo potrzebuje i jaki powinien być jego nowy pracownik. Biorąc to pod uwagę, pamiętaj, że rekruterzy nie lubią przypadkowych i uniwersalnych CV, a cenią sobie świadome i starannie przygotowane aplikacje. Prawidłowo skonstruowane dokumenty aplikacyjne to przepustka do kolejnych etapów rekrutacji i pierwszy krok w kierunku zdobycia pracy. Jak zatem z sukcesem przejść przez proces rekrutacji? 

Rowerem do kandydata

Rowerem do kandydata

PRACA, EMPLOYER BRANDING

Według statystyk 80% firm ma trudności ze znalezieniem odpowiedniego pracownika. Odpowiedniego, czyli takiego, który będzie twórczy, kompetentny i doświadczony. Nie trzeba posiadać branżowej wiedzy, aby przekonać się, że najlepsi specjaliści nie wertują ogłoszeń o pracę, a zjednanie ich sobie, pozyskanie i zatrudnienie, wiąże się z ogromem pracy i energii wkładanej w przeprowadzenie kampanii rekrutacyjnej, która zakończona powodzeniem, potrafi zapewnić firmie nie tylko nowego pracownika, ale również poprawę wizerunku pracodawcy.

3 rady jak przetrwać dzień próbny i dostać pracę

3 rady jak przetrwać dzień próbny i dostać pracę

PRACA

- Zostałam zaproszona na dzień próbny i kompletnie nie wiem czego się spodziewać. Jakie zadania może zlecić mi przyszły szef, aby dowiedział się czy jestem odpowiednią osobą na to stanowisko? Co zrobić, żeby wypaść dobrze na tle innych kandydatów? – takich i podobnych pytań na forach internetowych pojawia się mnóstwo. 

4 sposoby na Employer Branding

4 sposoby na Employer Branding

EMPLOYER BRANDING

Employer branding każdemu z nas kojarzy się z czymś innym. Najczęściej termin ten, Polacy wiążą z targami pracy, odpowiednio zarządzaną firmową stroną kariery, benefitami pozapłacowymi dla obecnych pracowników i gadżetami z rekrutacji dla kandydatów szukających w niej zatrudnienia. Employer Branding to jednak o wiele, wiele więcej.

6 celów rozmowy rekrutacyjnej

6 celów rozmowy rekrutacyjnej

REKRUTACJA

Jak mawia branżowe przysłowie: ,,gorszy od nieprzygotowanego Kandydata jest tylko nieprzygotowany Rekruter”, a procesy rekrutacyjne, nawet te zupełnie odmienne, mają kilka celów uniwersalnych, które warto mieć przed oczyma planując spotkania z potencjalnymi Pracownikami. Zatem – notesy w dłoń – i do planowania marsz!

5 sposobów na budowanie CV po angielsku

5 sposobów na budowanie CV po angielsku

PRACA

Pisząc CV w języku angielskim trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach, które nie ograniczają się wyłącznie do błędów językowych, składniowych i literówek, ale dotyczą również samego schematu budowania takiego dokumentu. W tekście znajdziesz 5 zasad, które pozwolą Ci zbudować profesjonalne merytorycznie i estetycznie CV spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagającego Rekrutera.

8 sekretów motywacji

8 sekretów motywacji

PRACA, REKRUTACJA

1 stycznia ponad połowa Polaków po raz kolejny obieca sobie, że tym razem naprawdę weźmie się za siebie, przestanie odkładać mniej lubiane obowiązki na później, zapisze się na siłownię, zmieni dietę, powalczy o awans w pracy. Niestety znaczna większość z tych postanowień nie wytrzyma zderzenia z codziennością i prędzej czy później spotka się z brakiem motywacji, a chęć zmiany na lepsze siebie samego i wszystkiego wokół stopnieje szybciej, niż śnieg tej zimy. Zdaniem psychologów motywacja to stan, dzięki któremu z sukcesem realizujemy swoje cele. Jak zatem sprawić, żeby ten stan towarzyszył nam codziennie w domu i pracy? Panie i Panowie… przedstawiam Wam 8 sekretów motywacji. 

4 powody, dla których warto skorzystać ze szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej

4 powody, dla których warto skorzystać ze szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej

ROZWÓJ

Szkolenia, które dofinansowane są ze środków europejskich w ciągu ostatnich kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Dzięki rozwiązaniom, jakie oferują możemy kształcić się właściwie w każdej dziedzinie, zaczynając od sprzedaży, przez szkolenia z marketingu, prawa pracy, po kursy językowe. Oto 4 najważniejsze powody, dla których warto zainteresować się tematyką tego typu szkoleń. 

Cztery typy ludzi, którzy nie potrafią się skutecznie komunikować

Cztery typy ludzi, którzy nie potrafią się skutecznie komunikować

REKRUTACJA

Każdy z nas komunikuje się inaczej. I dobrze. Wyobraź sobie, jak jednolity i nieciekawy byłby świat, gdybyśmy wszyscy porozumiewali się w ten sam sposób. Przebywając przez dłuższą chwilę z większą grupą ludzi bez większego trudu można zauważyć różne luki komunikacyjne występujące w relacjach międzyludzkich i charakterystyczne, dla każdego z wypowiadających się, sposoby przekazywania treści. Utrzymanie uwagi odbiorców naszego komunikatu jest trudnym zadaniem, które staje się jeszcze trudniejsze, gdy mamy tendencje do wycofywania się z raz przekazanych treści, zbytniej szczegółowości, długiego wyjaśniania i objaśniania tego, co chcemy rzeczywiście przekazać lub nadużywania banałów. Oto 4 przypadki, które powiedzą Wam, dlaczego.

Czy jabłka mogą pomóc w rekrutacji?

Czy jabłka mogą pomóc w rekrutacji?

EMPLOYER BRANDING

Czy jabłka mogą pomóc w procesie rekrutacji pracowników? Oczywiście, że tak – wszystko jest kwestią pomysłu. Akcje niestandardowe to dla Crafts jeden z wyróżników i zarazem sposobów na zwiększanie efektywności działań. O co chodziło zatem z jabłkami? 

Czy jest chemia? Czyli o samplingu szkoleń, inaczej.

Czy jest chemia? Czyli o samplingu szkoleń, inaczej.

ROZWÓJ

Firmy, które proponują swoim klientom usługi szkoleniowe mają trochę trudniejsze zadanie, niż te oferujące gotowy, fizyczny produkt, który można dotknąć, sprawdzić i ocenić jeszcze przed ostatecznym zakupem. Nie da się ukryć, że szkolenie to coś abstrakcyjnego i trudno przekonać kogoś, że to właśnie Wy najlepiej nauczycie go prezentować, sprzedawać, rozwijać się, motywować czy zarządzać. Wiele o oferowanym szkoleniu mówi jego plan, doświadczenie trenera, relacje z dotychczas przeprowadzonych sesji czy referencje wystawione przez klientów. Jednak warto zastanowić się nad pójściem o krok dalej, czyli dodaniem do swojej oferty samplingu szkolenia – jego próbki. 

Czy rozpoznajesz tę osobę?

Czy rozpoznajesz tę osobę?

REKRUTACJA

Firmy poszukujące kandydatów do pracy marzą o pracowniku idealnym: pomocnym, komunikatywnym, myślącym nieszablonowo i zaangażowanym w swoją pracę. Na rynku pracy potrzeba różnych ludzi, co do których wymagania określane są w oparciu o to, czym mieliby zajmować się na danym stanowisku. 

Dlaczego warto zatrudnić borsuka?

Dlaczego warto zatrudnić borsuka?

REKRUTACJA

Zapewne każdy człowiek znajduje w sobie wady czy też zalety, które w codziennym życiu przypisywane są zwierzętom. Istnieje wiele typologii i prób kategoryzacji osobowości i nie trzeba zbyt długo szukać, by w sieci trafić na testy, które nasze cechy charakteru przypiszą do motyli, lwów lub leniwców. Oglądając ostatnio kilka różnych filmów przyrodniczych doszłam jednak do wniosku, że na dzisiejszym rynku pracy najlepiej odnajdują się borsuki, a w zasadzie osoby, które są podobne do tego drapieżnego ssaka. Oto 4 powody dlaczego.

pokaż więcej artykułów