4 rzeczy, które zainspirują Cię latem

Ola Kacperek, 2 Sierpień 2017
4 rzeczy, które zainspirują Cię latem

Zastanawialiście się kiedyś czym tak właściwie jest inspiracja? Gdy zaczyna jej brakować nasza motywacja spada, stajemy się mniej efektywni. W całym roku, to właśnie w sezonie urlopowym najczęściej odczuwamy jej braki. Na szczęście jest mnóstwo źródeł, z których możemy ową inspirację czerpać pełnymi garściami. Oto cztery obszary, w których znajdziesz solidną dawkę motywacji na lato.


Chodź, opowiem Ci o...

Poznanie historii inspirującej osoby sprawia, że wraca nasz zapał do działania. Receptą na efektywność tego źródła, jest znalezienie osoby, której historia wzbudzi w nas podziw i motywację do pracy. Jedną z takich osób jest Walt Disney, człowiek, który mniejsze i większe porażki przekuwał w ogromne sukcesy. Trudno uwierzyć, że znany na całym świecie, twórca kultowych bajek, na początku swojej drogi zawodowej został zwolniony przez redaktora gazety, w której pracował ze względu na brak  wyobraźni i dobrych pomysłów. Ten sam człowiek stworzył największe na świecie źródło animacji i w 1931 roku otrzymał Oscara za wymyślenie Myszki Miki, a dziś inspiruje ludzi na całym świecie, jako osoba, która pokonując wszystkie przeciwności, wytrwale dąży do celu.

Jeśli jest ktoś, kto tak jak Walt Disney, inspiruje Cię w ten sposób, powiedz nam o tym w komentarzach!


Kto czyta, żyje podwójnie

Cytaty są popularnym źródłem natchnienia dla wielu osób. Powrót do ulubionej sentencji w chwili zwątpienia pozwala szybko podjąć działanie. Nie masz swojego motta? Sięgnij po inspirujące książki i przekonaj się, że są prawdziwą kopalnią inspiracji. „Kto zabrał mój ser?” Spencera Johnsona to prosta, a zarazem inteligentna przypowieść, która opowiada o zmianach, jakie zachodzą w naszym życiu. "Ser” jest tutaj metaforą wszystkiego, czego pożądamy - dobrej pracy, zdrowych związków z innymi ludźmi, majątku, zdrowia czy spokoju duchowego. Moją uwagę zwrócił cytat z tej książki, który brzmi: ,,Zawsze jest Nowy Ser, niezależnie od tego, czy potrafisz do teraz dostrzec, czy nie. Zdobędziesz go, gdy przezwyciężysz strach i wyruszysz na poszukiwania.”

Jeśli Twoja tablica korkowa w pracy lub kalendarz zawiera inspirujące myśli, do których wracasz, koniecznie zacytuj nam je w komentarzach!


Eventy, eventy, eventy

Udział w ciekawych eventach z zakresu interesującej nas branży, jest wyjątkowo skuteczny, jeżeli chodzi o dostarczenie solidnej dawki inspiracji. Takie spotkania precyzują cele i porządkują plan działania, a przede wszystkim są źródłem nowości i świeżego spojrzenia na branżowe tematy. 

Poza udziałem w samych wydarzeniach warto wracać też do nagrań interesujących nas wystąpień, które często są publikowane przez organizatorów (lub samych prelegentów) w sieci. YouTube i SlideShare to źródło wielu tego typu materiałów. Macie swoje ulubione?


Śniegowa kula internetowych treści

Żyjemy w czasach, w których jesteśmy stale on - line. Badania pokazują, że codziennie przyswajamy ponad 100 000 słów, co daje łącznie około 34 GB informacji. Świat cyfrowy zwiększa się każdego roku o 45% (statystyki pochodzą z książki ,,Marketing narracyjny"). Nie trudno zauważyć, że internet stał się dla wielu ludzi głównym źródłem informacji, ale i… inspiracji.

Blogi potrafią być źródłem pomysłów właściwie w każdej dziedzinie. Od wyposażenia biura, przez najlepsze praktyki pracy w danej branży, po pomysły na obiad w pracy. W CRAFTS, każdy z nas ma strony, które śledzi i do których chętnie wraca. Napiszemy Wam o nich w kolejnym tekście, a tymczasem czekamy na polecenia odwiedzanych przez Was miejsc w sieci w komentarzach!


Każdy z nas odnajduje inspirację w innym źródle, warto poeksperymentować i sięgnąć do nowych miejsc, które nadadzą świeże spojrzenie na temat, którym zajmujemy się na co dzień. Prawda?

 
powrót